Hayatımızın her alanına nüfuz etmiş olan müzik sadece kulaklarımızın pasını silmekle kalmaz, giyim kuşamdan konuşma biçimimize ve hatta ruhsal durumumuza kadar her alanda yaşamımıza da etkiler. Peki bu etkiyi evlere taşımaya ne dersiniz?  Müzik temalı ev dekorasyonları serimizde sizler için bu sefer, son zamanların yerli ve yabancı müzik dünyasının popüler akımlarından olan rap müziği, dekoratif parçalarla harmanladık. Hazır olun, rap tutkunuz bu sefer kulağınıza değil gözünüze hitap edecek! 

Hip-hop kültürünün müzik kolu olan rap, toplumsal mesaj içerikli isyankar sözlerin hızlı bir tempoyla buluştuğu bir türdür. Günümüzde de popülerliğini sürdüren bu müzik türü; salaş kıyafetleri, abartılı aksesuarları, grafiti sanatı ile özgür ve cesur bir tarz ortaya koymaktadır. Yaşam alanınızda rap kültürünün koyu renklerini altın tonlar ile harmanlayarak ve temasına özgün parçalar kullanarak, tarzınızı yansıtan eklektik bir görünüm elde etmek ise oldukça mümkün. İşte sizin için derlediğimiz rap temalı dekorasyon önerileri…

Ritmi Duvarlarda Hisset

Adeta uyumsuzluk içinde bir uyum yakalayan bu türe olan tutkunuzu, evinizde büyük değişiklikler yapmadan modern bir duvar galerisi oluşturarak yansıtabilirsiniz. Duvarları sevdiğiniz rapçiler, şarkı sözleri veya albüm kapakları ile süslemek hiç fena bir fikir değil. Ne dersiniz? 

 

Ve tabi ki rap müziğin olmazsa olmazı grafitilerden yola çıkarak hem sanatsal yönünüzü hem de müzik zevkinizi pekiştirebilirsiniz. Söz konusu özgür bir sanat akımı olduğundan, siz de tablolar yerine duvar halıları ile alışılmışın dışına çıkmayı deneyebilirsiniz. 

Gangsta rap, funky rap, MC, DJ’lik, diss ve çok daha fazlası… Eğer gerçek bir rap aşığı iseniz bu terimlere aşina olmalısınız. Peki, neden duvarlarınız da olmasın? 

Rap Müzikten İlham Al

Evinde daha cesur yenilikler yapmak istiyorsanız, yaratıcılığınızı konuşturmanın bir sınırı yok. Rap müziğin olmazsa olmazı ekolayzer, klavye, mikrofon, davul gibi enstrümantal parçalardan ilham alarak evinizin her bir köşesine tarzınızı yansıtan müzik detayları ekleyebilirsiniz. İster eski müzik aletlerini yepyeni bir görünüme kavuşturun, isterseniz de hazır dekorasyon ürünleri kullanın. Seçim size kalmış. 

Girişten başlayalım mı? Ekolayzer şeklindeki anahtarlık ve klavye görünümlü kapı paspası, evinize adımınızı attığınız andan itibaren yaratıcılığınızı konuşturacak. 

Eski bir davulu salonunuzda şık bir orta sehpa, yatak odanızda ise başucu komodini olarak kullanabilirsiniz. Nasıl mı? Cevabı hemen aşağıda! 

Güne müzik eşliğinde sıcak bir kahveyle başlayanlardan mısınız?  Eminiz bu kupalar kahve içmenin keyfine yepyeni bir boyut kazandıracak. Ama sakın rapin ritmine kaptırıp kahveyi dökmeye kalkmayın! 

Banyolarımızda daha çok ferah ve geniş bir kullanım alanına önem versek de, bizce dekorasyonunda küçük çılgınlıklar yapmanın hiçbir zararı yok. Mesela duş perdelerine müzik zevkine uygun detaylar katmak gibi…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir