Artık size özel stilinizi konuşturmak için büyük bir ev sahibi olmak zorunda değilsiniz. Yeni nesil, gerek nüfus artışı gerek bütçe kısıtlamaları ve alanların darlığından ötürü genelde küçük evler tercih ederek, bu evleri olabildiğince güzelleştirip dekore etme çabasında. Bu yazımızda minnak dairenize pratik ve şık biçimde ferah bir görünüm katmanın birkaç yolunu sizlerle paylaştık.

 

Çok işlevli odalar

Evinizdeki alanları en güzel şekilde değerlendirmenin yollarından biri de onları akıllı bir biçimde tasarlamak ve doldurmak. Bir odayı ya da bölmeyi dekoratif ve şık perdeler ile ayırmak ve iki farklı şekilde değerlendirmek, özellikle stüdyo evlerde çok büyük bir avantaj haline dönüşebilir.

 

Daha geniş bir görünüm için açık renkler baş tercihlerden biri

Evinizin küçük olduğu gerçeğini yok sayıp, sadece istiyorsunuz diye belli başlı fikirlere sabit kalmak size iyi gelmeyebilir. Eğer göze hitap eden, fark yaratacak bir ev dekorasyonu istiyorsanız; tıpkı giydiğimiz kıyafetlerin sadece zevkimize değil aynı zamanda vücudumuza da uyması gerektiği gibi; evinizin de seçtiğiniz detayları kaldırabiliyor ve sırıtmadan taşıyabiliyor olması önemli. Renkler de bu konuya dahil, haliyle eğer küçük bir alana sahipseniz açık renk tercih etmeniz sizin için kaçınılmaz bir gerçek. Soft tonlarla oluşturacağınız dekor, evinizi olduğundan büyük göstererek daha iç açıcı bir görünüm sunacaktır. 

Açık renk detaylarınıza bir de, şık ve istediğiniz temada bir duvar örtüsü ekleyebilirsiniz. Bu hem sizin tarzınızı yansıtacak hem de odaya farklı bir hava katacaktır.

 

Köşeleri göz ardı etmeyin

Odalardaki küçük duvar köşeleri genelde dekorasyon esnasında hep unutulur ya da atlanır. İki duvarın birleştiği noktada oluşan üçgen alana monte edeceğiniz raflar, hem güzel bir estetik katar hem de çok fonksiyonel olabilir.

Unutmayın, akıllı iç mimari çözümlerle küçük evinizi keyifli bir mekana dönüştürmek sizin elinizde.

3D duvarlar

Bu kısımda size vereceğimiz tavsiye ile hem modern ve farklı bir tasarım oluşturabilir, hem de evinizi olduğundan daha ferah gösterebilirsiniz. 3D duvar kağıtları odanızdaki duvara derin bir görünüm katabilir. Özellikle duvar kağıdınızı seçerken odayı daha geniş gösterebilecek soyut motifler tercih ederseniz, işte o zaman tadından yenmez!

 

Modüler oturma alanlarının büyüleyici farkını keşfedin

Son zamanlarda epey tercih edilen modüler oturma grupları genellikle L şeklinde olup hem çok konforlu hem de çok kullanışlı olabiliyorlar. Şüphesiz ki, değiştirip tercihinize göre yerleştirebileceğiniz bu köşe takımları evinizin en gözde parçası olmaya adaylar. 

 

Tercihinizi L koltuktan yana yapmaya karar verdiyseniz, üzerine koltuğunuzun tonlarında tematik ve dekoratif yastıklar eklemeye ne dersiniz? Nasıl yapılacağı bilindiği takdirde ufak detaylar her zaman büyük etkiler bırakabilir.

 

One Reply to “Küçük Evler İçin Dekorasyon Fikirleri”

  1. Büyüleyici ve kesinlikle yol gösteren bir yazı özellikle L koltuk tercihinize ve zevkinize bayıldım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir