Ev Dekor Eşyaları ile İlgili Bilmeniz Gereken 5 İpucu!

Pandemi ile içinde yaşadığımız evlerimizin dekorasyonu bizim için ekstra önem kazanmaya başladı. Ev dekorasyon trendleri de bu doğrultuda değişmeye başladı. 2020 yılının getirdiği rehaveti üzerimizden atmak ve her gün yenilenmiş bir şekilde uyanmak için daha canlı renklerin hakim olduğu dekorasyon trendleri hayatımıza girmeye başladı. Pandemi döneminde yaşadığımız kaotik hislerden kurtulmak için pozitif etki yaratacak ev dekor eşyaları ile ilgili bilmeniz gereken 5 ipucu yazısını sizler için hazırladık.

bitki dekor

Doğanın Nefesi  

Huzuru ve dinginliği aradığımız bu dönemde yemyeşil bitkiler ile evlerinizi süsleyebilirsiniz. Evlerimiz kendimizi huzurlu hissettiğimiz küçük sığınıklarımız. Evlerimizde kalmayı tercih ettiğimiz bu günlerde doğanın güzelliklerini evlerimizde yansıtmak, toprağın huzurunu eve taşımak psikolojik açıdan bizleri besleyen bir dekorasyon fikri olarak karşımıza çıkıyor. Makromelerle asabileceğiniz ya da kitaplığınızda, sehpalarınızda, cam kenarlarınızda aklınıza gelebilecek her köşede yer vereceğiniz bitkilerle evlerimiz derin bir nefes alıyor.

Etnik Rügzar

 

Kültürel Seyahat

Etnik desenler günümüzde oldukça popüler olmaya başladı. Dinlendirici bir dekorasyon stilinin yaratmak isteyenlerin tercihi olan huzurlu maviliğin tonlarıyla bezenmiş Fas’a özgü mozaik desenleriyle evlerinize otantik bir hava katabilirsiniz. Kanepelerinizi etnik desenlerle bezenmiş kırlentlerle süsleyebilir ya da Duvar halısı kullanarak arkadaşlarınızla olan sohbetlerinizi derinleştirebilirsiniz. Modadaki tazeliğini hiçbir zaman yitirmeyen çiçek desenleriyle egzotik bir hava yaratmanız da mümkün. Yaprak motifli nevresim takımları kullanabilir ya da sıcak tonlarla duvarlarınızı boyayabilirsiniz.

Metal Sandalyeler

 

Materyal’ist Dekorasyon

Materyallerin kullanımı da gün geçtikçe dekorasyonda daha da önem kazanıyor. Sıcak bir ortam yaratacak ev tekstil ürünlerinden, metal dekoratif süslere kadar her detay artık yarattığınız kompozisyonda önem taşıyor.  Klasikleşmiş ahşap vitrinler ya da televizyon üniteleri yerine metalik renklerin ağırlıkta olduğu konsollar ya da mermer modellerin esintisinin hissedildiği mobilyalar kullanılmaya başlandı. Ayrıca zıtlıklardan oluşan kompozisyonların da önemi de unutmayalım. Ahşap yemek masanıza metal sandalyelerle modern bir görüntü kazandırabilir, ev tekstil ürünleriyle farklı materyalleri bir arada kullanarak tarzınızı yansıtabilirsiniz. Altın renginden bakır rengine kadar yaratacağınız şıklıkla misafirlerinize modern ev dekorasyonun ne demek olduğunu göstereceksiniz!

geometerik desen

 

Kaotik Dışavurumculuk

Dünyanın içinde bulunduğu belirsizlik hepimizi kaotik duygulara sürükleyebiliyor. Tasarımcılar da tarzlarında artık bu kaotik duyguları kullanarak yeni bir sanat akımı oluşturmaya başladı. Görsel illüzyon yaratan desenlerle bezenmiş halılar, koltuk grubunuzda renklilik oluşturacak kırlent kılıfları ile oturma odanızı süsleyebilir ve yaratıcılığın ön planda olduğu alanlarla Pandemi döneminde performansınızı arttırabilirsiniz. 2020 yılının modası olan eklektik mekan tasarımları etkisini sürdürecek gibi gözüküyor. Farklı tarzların bir araya getirilmesiyle oluşan bu tarzda cesur desenlerin sıkça beraber kullanıldığını görüyoruz. Beyazların ağırlıkta olduğu banyonuza farklılık yaratacak desenlerle bezenmiş banyo paspaslarıyla farklı bir şıklık getirebilirsiniz. İki tarzı karıştırıp eğlenceli bir konsept yaratmak sizlerin elinde.

siyah dekorasyon

Monokrom Yaşam

Siyah ve beyazın zıtlığından doğan uyumu göz ardı etmemelisiniz. Yin ve yang gibi siyah ve beyaz ile evrenin karmaşasından doğan huzuru evinizde hissedin. Kötü enerjiyi iyiye çevirmenin bir tezahürü olacak bu ev dekor eşyaları fikriyle hem kendinizi rahat hissedecek hem de şıklığınızı göstereceksiniz. Mutfaklarınızda kullandığınız siyah mermerlerle tezatlık yaratacak beyaz dolaplarınızla evinize farklı bir boyut kazandırabilirsiniz.  Oturma odanızda kullanacağınız siyah mumluklar ya da tablolarla Farklı renkteki duvarlarınız arasındaki zıtlık sizi mest edecek. Ayrıca yeşil rengin siyah ile ne kadar güzel bir uyum yakalayacağını da söylememize gerek yok! Siyah vazolarınız ya da saksılarınızla mükemmel bir modern ev dekor zemini hazırlayın.

 

Birbirinden özel ve güzel bu fikirlerle pandemi sürecinde kullanabilir ve evinizi yenilerken ruhen yenilendiğinizi de hissedebilirsiniz. Eğer dar alanlara sahipseniz ve evinizi daha geniş göstermek için yeni fikirler arıyorsanız Ferah bir ev dizayn için yapılması gerekenler adlı yazımıza göz gezdirebilirsiniz. Dekorasyon ürünlerine dair birçok şeyi keşfedeceğiniz birbirinden güzel tasarımlarla bezenmiş ürünler için Rengirenk.com adresini ziyaret etmeyi unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir