Ev Aksesuarlarıyla Hobi Köşesi Nasıl Hazırlanır?

Siz de kendine daha çok vakit ayırmak isteyen ama o malum meşguliyetlerden kurtulamayanlardan mısınız? Yapmak istediklerinizi daha fazla ertelemeyin çünkü Evinizde bir hobi köşesi yaratarak işleri nasıl değiştireceğinizi göreceksiniz! Beyzbol tutkunu musunuz? Müziğe olan sevginizi yansıtabileceğiniz bir alan yaratmak istiyorsunuz ama evinizi daraltmaktan mı korkuyorsunuz? Günün stresini ve yorgunluğunu kolayca atacağınız Ev aksesuarlarıyla Hobi Köşesi Nasıl Hazırlanır izleyin ve görün!

 

Hobi Odanızı Düzenleyin

Bir hobi odası ya da köşesinin dekorasyonu nasıl olmalı, düzeni nasıl sağlamalı ya da ne gibi depolama alanlarına ihtiyaç vardır?

 

Odanızın, uğraştığınız hobiyle ya da ilgi alanlarınızla az çok ilgili bir dekorasyonu olmalıdır. Resim yapıyorsanız duvarda tablolar olan sanatsal bir oda, dikiş ile ilgili bir hobiniz varsa kendi diktiğiniz perdeler ya da masa örtülerinin olduğu renkli bir atölye gibi keyifle uykuya dalacağınız rahatlatıcı bir alana sahip olmak çok önemli.

 

 Bir hobi odasının olmazsa olmazları vardır

 

  •  Çalışma masası, sandalyeler, dolaplar, raflar ve saklama kutuları. Ayrıca kahvenizi yudumlamak için bir dinlenme koltuğu da listeye eklenebilir. Unutmayın! Her şey sizlerin daha çok keyif alması için düzenlenmeli, göze hitap etmesi için değil!
  •  Çalışma masanızı pencerenizin önüne ya da yakınına koyarak doğal ışık kaynağından yararlanın. Böylece hem rahatça çalışabilir hem de ferah bir hava katabilirsiniz.
  •  Kullanacağınız hobi malzemeleri oldukça renkli olacağı için mobilyaları açık renk tercih edin. Böylece odanın genel havası gözü yormayacak. Unutmayın odada kullanacağınız renkler sizi rahatlatmak için olmalıdır.
  • Odanın girişinde biten çalışmaları sergilemek için kendinize bir bölüm ayırmayı ihmal etmeyin. Herkes biraz takdir ve gösterişi sever öyle değil mi?
  •  Hobilerinizle ilgili biriktirdiğiniz kitap, dergi gibi kaynakları ara sıra gözden geçirmek için küçük bir kitaplığa da ihtiyacınız olabilir. Ya da kitaplık yerine küçük asimetrik konumlandırılmış raflar ile hem şıklığı hem de rahatlığı bir araya getirebilirsiniz.
  • Odanızın her köşesini verimli bir şekilde kullanarak araç ve gereçlerinizi uygun depolama alanları ile düzenli tutabilirsiniz. Böylelikle aradığınızı kolaylıkla bularak zamandan kazanabilirsiniz.
  •  Malzemeler karışıyorsa bunları düzenli tutmanın yolları var. Düzenleyicilerle aradığınızı saatlerce bulamamak yerine elinizi attığınız gibi işinize devam edip zamandan kazanabilirsiniz.

 

Hobileriniz için evde yer olmadığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Hem işlevsel hem de dekoratif bir hobi köşesi yaratmak için sadece boş bir duvar alanı yeter de artar. Duvar Halılarıyla hobi köşenizi süsleyebilir ya da dekoratif perdelerle paravan yaratarak hem evinizin dekoruna uygun bir ayırıcı, hem de keyfinize uygun bir alan yaratabilmek mümkün!

 

İlham Panosu Oluşturun!

Hobi alanınızda ilham kaynağı olabilecek çalışmaları asmak için duvarlarınızı bölümlendirerek notlarınızı ve çalışmalarınızı asabilirsiniz. Böylece en sevdiklerinizi istediğiniz zaman görebilir ve psikolojik olarak da kendinizi rahatlatabilirsiniz.

 

Rahatlık önemlidir!

Oluşturduğunuz hobi alanının evinizin dekorasyonuyla uyumunun yanında sizi alanınız içerisinde rahatlığınızı gözetmeniz önemli bir nokta olarak karşımıza çıkıyor. Hobi alanınızda kullandığını sandalyeniz, koltuğunuza ya da minik puflarınız hem iskelet sağlığınız açısından hem de psikolojik açıdan oldukça önemlidir. Rahat hissettikçe keyif alacaksınız. Uygun duruş ile uzun saatler üzerinde oturmak için bel yastığı, minder ya da postlarla daha yumuşak ve konforlu bir sandalye yapabilirsiniz.

 

Eski Mobilyalarınızı Kişiselleştirin!

Bir zamanlar çocuğunuzun odasında kitaplık olan ve artık işe yaramayan dolabı boyayıp kaplayarak kendi hobi alanınızda değerlendirebilirsiniz. Yeşil bitkilerle ve biblolarla süsleyip paravan haline getirebilir, ana alandan ayrı fantastik bir kaçış noktası yaratabilirsiniz.

 

Alanı genişletin!

Dar alana eşya sığdırmak zor olduğu için çalışma masanızı aynı zamanda depolama alanı olan modellerden seçebilirsiniz. Son yıllarda öne çıkan kompakt ev mobilyalarıyla hem salonda yer açabilir hem de şık ve modern bir görüntü sağlayabilirsiniz. Evinizde daha fazla alan yaratmak istiyor, Ferah bir Ev görüntüsü yakalamak istiyorsanız diğer yazılarımıza göz gezdirebilirsiniz.

 

Askılar ve Raflarla Her şeyi Derle ve Topla!

Hobi köşesinde duvar alanını etkin şekilde değerlendirmenin en güzel yollarından biri bol miktarda askı, kanca ve raf sistemi kullanmak. Asimetrik olarak konumlandırdığınız raflarla hobi malzemeleriniz sergiler bir biçimde koyabilir ya da size ilham verecek koleksiyon ürünlerinizi sergileyebilirsiniz. Makromelerle tutturulmuş bitkiler sayesinde yepyeni bir nefes getirebilirsiniz. Tasarımlarda sınır yok!

Düzenlenebilir Raflar ve Çekmeceler

Yaratıcılığını ortaya çıkardığın tasarımlar yaparken evine kurabileceğin bir hobi köşesine ihtiyacın olabilir. Kumaşlar, motifler, kâğıt tabanlı malzemeler, boyalar ve kalemler gibi pek çok ekipmanla çalıştığın bu çalışma köşesinde dilediğin tarzda şeyler üretebilirsin. Peki, elindeki pek çok ekipmanla nasıl düzenli bir ortam tasarlayabilirsin? Öncelikle evinde bulunan kullanmadığın dolap içindeki raf ve çekmecelere organizatör yerleştirerek düzenlenmesini sağlayabilirsin. Örneğin evinde kullandığın çekmeceyi pek çok küçük göze ayırarak ihtiyacın olan malzemeleri saklayabilirsin. Bunun dışında geniş dolap içlerinde de askılar, seperatörler yerleştirerek büyük boyuttaki farklı malzemeleri düzenli tutabilirsin.

 

Duvar halısından perdeye, kumaştan dekoratif puflara evinizin ihtiyacı olan bütün dekorasyon ürünleri Rengirenk ile zahmetsizce kapınızda! Hemen gelin birbirinden canlı renklerle bezenmiş desenlerle dolu ürünlerimizi keşfedin! Daha fazlası Rengirenk.com adresinde!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir